субота, 24 березня 2018 р.


23 березня на базі ОЗ «Мостиський ЗЗСО №1 І-ІІІ ступенів Мостиської міської ради Львівської області»  в рамках співпраці Львівщини та Республіки Азербайджан відбулася тепла та незабутня зустріч представників азербайджанських освітян з педагогами нашої школи. Делегацію супроводжували керівник освітнього порталу Львівщини Ольга Парчевська та начальник відділу освіти, культури і туризму, молоді та спорту  Чернега В.Г.
Гості побували на інтегрованому уроці читання і трудового навчання «Сторінками Святого письма» в 3-В класі (класний керівник Лесько М.М). Під час уроку учні вміло відтворили народні традиції пов’язані з Великодніми святами. Вчителька майстерно поєднала традиційні та інноваційні форми та методи роботи. Прощаючись з присутніми, третьокласники подарували їм сувеніри та Великодні пасочки.  
Вчителька 1-Б Гусяк О.Б. презентувала присутнім інтегрований урок з навчання грамоти і природознавства «Я люблю свою країну», на якому першокласники продемонстрували свою любов до рідного краю та народних традицій і звичаїв.
Уроки пройшли на високому науково-методичному рівні, що відзначили представники азербайджанської делегації.
Крім відвіданих уроків друзі з Азербайджану побували у шкільному народознавчому музеї «Світлиця». Хлібом-сіллю зустрів їх директор освітнього закладу Сидорак М.М. з учнями 3-А класу (класний керівник Сокульська В.І.). Гості оглянули музейні експонати, послухали у виконанні учнів «Заповіт»  Т.Г.Шевченка, продекламований трьома мовами: українською, англійською та азербайджанською.  Приємне враження отримали вони і від виставки дитячих робіт, яку гості оглянули у вестибюлі школи.
На завершення зустрічі іноземні гості висловили подяку за плідну співпрацю, теплий та щирий прийом і на згадку про зустріч подарували педагогам школи книгу «Під одним небом» Боюкага Мікаіллі..

пʼятниця, 16 березня 2018 р.


        16 березня 2018 року в Мостиському ЗЗСО №1 І-ІІІ ступенів відбулося педагогічне читання «Нова доба освіти за ідеями В.О. Сухомлинського». У святковій залі зібралися послідовники видатного педагога- творчі вчителі навчального закладу під керівництвом  М.В.Шарван.  Щоднини вони віддають серце дітям, цим неповторним перлинкам Господнім.
      М.В.Шарван підготувала змістовну мультимедійну презентацію, наголосивши на актуальності вчення В.О.Сухомлинського в освітньому просторі XXІ століття. Особливо всіх зацікавило «Десять «не можна» В.О. Сухолинського: не можна ледарювати, не можна сміятися із старості  і старих людей , про старість треба говорити тільки з повагою; у світі є три речі, з яких ніколи не можна сміятися, - патріотизм, справжня любов до жінки і старість… Ці ідеї є ідеями людинознавства.  І це не випадково, бо  професію учителя В. О.Сухомлинський називає людинознавством, підкреслюючи цим, що педагог повинен постійно проникати в складний духовний світ учня, відкривати в нім щось нове, захоплюватися цим новим, бачити людину в процесі його становлення.
      Методами виховання поділилися у презентаціях та доповідях педагоги:
Дигдало Г.Д., Данилів Л.М.- «Нова доба освіти за ідеями В.О.Сухомлинського»;
Груник М.М.,Волошин М.Ю. – «Педагогічні ідеї В.О.Сухомлинського в освітньому просторі»;
Шеремета Н.А.,Сокульська В.І. -  « В.О.Сухомлинський і школа ХХІ століття.
Похила Г.Б. «Філософія серця,або гуманізм В.О.Сухомлинського»
Сайкевич В.Л. « В.О.Сухомлинський як соціальний педагог»
Директор закладу Сидорак М.М. підсумував доповіддю « Використання досвіду В.О.Сухомлинського в сучасних умовах»
     Особливу увагу  Василь Сухомлинський  приділяв таким ключовим компетенціям як вміння вчитися, загальнокультурній, громадянській, здоров’язбережувальній, соціальній   та комунікативній  і досягав у цьому беззаперечних успіхів.

Майстер-клас "Ситуативні завдання як ефективний засіб розвитку комунікативної компетенції учнів на уроках української мови"




«Жажду! Жажду! Любові від Вас жажду…»
Любов тісно пов'язана з вірністю і відданістю іншим людям. Любов означає віддавати себе іншим людям, щиро виражати їм свої почуття, приділяти увагу, присвячувати час. Приклад такої самовідданості показує людям сам Господь Бог. У Біблії написано, що Бог так полюбив світ, що віддав свого Єдиного Сина – Ісуса Христа, щоб визволити всіх людей від смерті і гріха. Останніми словами, якими звернувся Ісус Христос до людей були слова «Жажду! Жажду! Любові від Вас жажду…»
На таку тему були проведена Хресна дорога у ОЗ « Мостиський ЗЗСО №1І-ІІІ ступенів Мостиської міської ради Львівської області» (директор Сидорак М.М.). Хресну відправу очолили духовний капелан закладу отець Петро Федаш, отець диякон Ігор, брат Павло. З Духовним словом до присутніх звернувся о. Петро, який наголосив на тому, щоб всі зусилля своєї душі направити на творення добра, на щиру любов один до одного. Отець диякон Ігор розповів присутнім про святу Мати Терезу, яка почула голос Ісуса, що сказав « Ходи, будь Моїм світлом» і Мати Тереза намагалась бути світлом Божої любові серед темряви світу. З подячним словом виступив директор закладу Сидорак М. М., який підкреслив тісну співпрацю між дітьми, батьками, вчителями, духовенством.
Ця тема є актуальною в наш час, адже ми живемо в дуже важкий період. Сьогодні весь український народ приймає свою нелегку і гірку долю, простує своєю Хресною Дорогою, приймаючи хрест війни, лихоліть та випробувань. Самотність тих, хто втратив близьких людей стає невимовним болем одиноких сердець. На очах багатьох проступають гіркі сльози страждань. Здається, що ми самотньо простуємо стражденним шляхом…
Вчителі та учні закладу зі зворушенням розважали над стражданнями Ісуса Христа, ніби хотіли теплом свого серця полегшити терпіння Спасителя. Нам здавалось, що ми безпосередньо беремо участь у тому Хрестовому поході. Кожна стація Христових мук була пов`язана молитвою за родини, мир, любов, єдність всієї України. Роздуми перепліталися зі Страсними піснями « Хрест на плечі закладають», «Під хрест Твій стаю», « Страдальна мати», які виконав шкільний хор « Аксіос».
Хресна Дорога завершилася панахидою за усопшими вчителями закладу





вівторок, 6 березня 2018 р.


      В Мостиському закладі загальної середньої освіти №1 І-ІІІ ступенів відбулося свято «Як парость виноградної лози, плекайте мову», приурочене Міжнародному дню рідної мови.
      Свято готували вчителі української мови та літератури Мельник Л.Т. , Сидорак М.М. та учні 5-В класу.
         Зі вступним словом до присутніх звернулася Любов Тихонівна, наголосила на багатогранності, величі рідної мови.
        Учні читали вірші про рідну мову, виконували пісні, розгадували кросворди, складали прислів'я, а також до свята виготовляли стінгазети.
         Директор Сидорак М.М. говорив про дискредитацію української мови і те, як крізь залізобетонну плиту байдужості вона проростала. Наголосив на ролі І.П. Котляревського, Т.Г. Шевченка в розвитку української літературної мови, закликав учнів бережливо ставитися до неї.